Beyaz Çikolatalı Patlamış Mısır Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Beyaz Çikolatalı Patlamış Mısır Yapılışı :

Beyaz çikolatalı patlamış mısır yapımı için; derin bir tencere içine 2 yemek kaşığı sıvı yağ koyup, yüksek ateş üzerinde ısıtın. Yağ iyice ısındıktan sonra üzerine 1 çay bardağı mısır ekleyin. Tencerenin saplarından tutup 2-3 defa sallayın.

Acılı Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?
Acılı Patlamış Mısır Nasıl Yapılır?

Daha sonra tencerenin kapağını kapatıp, mısırları patlatın. Tencereden mısır patlama sesleri gelmeye başlayınca yine tencerenin saplarından tutup, 2-3 defa daha sallayın. Mısır patlama sesleri kesilene kadar tencerenin kapağını kesinlikle açmayın.

Diğer tarafta 1 paket beyaz çikolatayı bıçak yardımı ile ince ince doğrayın. Mısırlar patladıktan sonra ocağın altını kapatıp, hemen üzerine doğradığınız beyaz çikolataları serpiştirin. Tencerenin kapağını kapatıp, mısırların sıcaklığı ile çikolataların erimesini bekleyin. Çikolatalar tamamen eridikten sonra iyice karıştırıp, mısırların her tarafına bulaşmasını sağlayın.

Patlamış Mısırı Birde Böyle Deneyin : Beyaz Çikolatalı Patlamış Mısır

Hazırladığınız çikolatalı patlamış mısırları geniş bir kap içine koyup, servis edebilirsiniz. İsteğe göre bir süre buzdolabında bekletip, çikolatalar katılaştıktan sonra da servis edebilirsiniz.

Beyaz Çikolatalı Patlamış Mısır Nasıl Bir Tariftir?

Çikolatalı patlamış mısır; her zaman yemeye alışkın olduğunuz klasik tuzlu patlamış mısırın beyaz çikolata ile birleştiği, pratik ve lezzetli bir tariftir.

Beyaz Çikolatalı Patlamış Mısır Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlamak için toplamda 10 dakika gerekmektedir. Bu sürenin 5 dakikası hazırlık, 5 dakikası da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 kişilik beyaz çikolatalı patlamış mısır içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *